Spotkanie z tłumaczami 24 października 2019

 

Spotkanie z tłumaczami

W czwartek 24 października 2019 w ramach „Wieczoru z Galerią” gośćmi Towarzystwa Galeria Literacka będzie dwoje znakomitych tłumaczy Franziska Zwerg i Siergiej Moreino.

Franziska Zwerg – tłumaczka z języka rosyjskiego, absolwentka uniwersytetów w Moskwie i Berlinie. Zajmuje się głównie przekładami prozy współczesnej oraz poezji. Ostatni przekład to powieść Siergieja Lebiediewa o polskim tytule „Granica zapomnienia” (w tłumaczeniu niemieckim – „Der Himmel auf ihren Schultern”). Powieść ta była w bieżącym roku nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”;

Siergiej Moreino – urodzony w Moskwie, zamieszkały na Łotwie pisarz, poeta, eseista i tłumacz z języka polskiego oraz łotewskiego. Laureat Nagrody im. Andrieja Biełego w Petersburgu, jedynej niezależnej nagrody literackiej w Rosji, przyznanej mu przez kapitułę w 2018 r. za tłumaczenia. Przekład jednego z opowiadań Siergieja Moreino przygotował dla „Galerii” Bogdan Knop („Galeria” nr 38).

Spotkanie jest niezwykłą okazją do zaprezentowania znakomitych gości i ich dorobku, ale też do czytań w trzech językach. Będzie można usłyszeć, jak ten sam utwór brzmi w języku niemieckim i polskim oraz w rosyjskim i polskim.

Nie zdradzamy szczegółów, by zaostrzyć apetyt na spotkanie. Spotkanie poprowadzi Bogdan Knop.

24 października 2019 r. – godzina 17:00
Dom Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej, ul. Jasnogórska 23

Wstęp na karnet lub bilet jednorazowego wstępu

Skip to content